Bidfood Farutex to nie tylko dostawca żywności dla gastronomii z 30-letnim doświadczeniem, ale też producent marek własnych. Mamy świadomość odpowiedzialności za dostarczaną przez nas żywność, dlatego ciągle doskonalimy system zarządzania bezpieczeństwem żywności obowiązujący w naszej firmie. Aby zapewnić bezpieczeństwo obrotu towarowego, podejmujemy szereg działań:
- weryfikujemy obecnych i przyszłych dostawców,
- kontrolujemy wyniki badań produktów,
- egzekwujemy posiadanie certyfikatów jakości od dostawców i zakładów produkcji naszych marek,
- zdobywamy wiedzę dotyczącą wymagań zdrowotnych w odniesieniu do żywności,
- dbamy o prawidłowe (zgodne z obowiązującym prawem) oznakowanie, by zapewnić rzetelną informację o każdym produkcie,
- szkolimy pracowników i kontrolujemy pracę naszych magazynów i transportu.
Działania te wymagają bieżącej znajomości i przestrzegania przepisów prawa. Dlatego opracowaliśmy właściwe procedury zgodne z przepisami odpowiednich rozporządzeń i ustaw. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo żywności – od „pola do stołu”!
Potwierdzeniem tego, jak dużą wagę przywiązujemy do bezpieczeństwa oferowanej przez nas żywności są międzynarodowe certyfikaty, które posiadamy. Poniżej znajdziesz informacje na ich temat.
Certyfikacja wg standardu MSC/ASC: oddział Łódź i Gdańsk
Standard Łańcucha Dostaw MSC/ASC zapewnia możliwość prześledzenia drogi certyfikowanych ryb i owoców morza do ich certyfikowanego źródła. Norma określa zasady zrównoważonego rybołówstwa na każdym etapie łańcucha dostaw, dzięki czemu zapewniony jest skuteczny system identyfikowalności. W rezultacie ryby pochodzą z pewnych i legalnych źródeł.
Konsumenci wybierający ryby lub owoce morza oznakowane logo MSC/ASC zyskują pewność, że powstały one w bezpiecznych warunkach – odpowiednich dla zdrowia i środowiska naturalnego. Ponadto przyczyniają się do ochrony gatunków zwierząt morskich, zachowując ich różnorodność gatunkową.
Certyfikacja standardu IFS Logistics: oddział Łódź
Celem standardu IFS Logistics jest zapewnienie bezpieczeństwa i integralności produktów w całym łańcuchu dostaw, który jest realizowany poprzez:
- usystematyzowanie działań związanych z logistyką dóbr konsumpcyjnych,
- podwyższenie bezpieczeństwa żywności w całym łańcuchu dostaw,
- zintegrowanie procedur ryzyka i środków zapobiegawczych w aspekcie bezpieczeństwa i legalności produktów,
- wdrożenie efektywnej komunikacji ze wszystkimi stronami łańcucha dostaw.
Standard obejmuje procesy magazynowania, transportu oraz operacje logistyczne takie jak rozładunek, składowanie i przewóz.
Efektem skutecznego wdrożenia standardu jest wzrost zaufania kontrahentów, klientów, dostawców i jednostek kontrolujących.